Nowa generacja F110 firmy Getac zapewnia wiodącą w branży moc, jasność i wytrzymałą wydajność w kompaktowej formie tabletu

Getac next-generation F110- a powerful yet highly portable fully rugged tablet for mobile professionals.

WARSZAWA, 28 czerwca 2021 r. /PRNewswire/ — Firma Getac ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek nowej generacji F110, potężnego, ale bardzo przenośnego, w pełni wzmocnionego tabletu dla mobilnych profesjonalistów z branży produkcyjnej, motoryzacyjnej, obronnej, bezpieczeństwa publicznego, usług użyteczności publicznej oraz transportu i logistyki.

Opieranie się na sprawdzonym dziedzictwie

Podobnie jak jego popularny poprzednik, tablet F110 nowej generacji umożliwia użytkownikom efektywną pracę w szerokim zakresie wymagających środowisk. Czterordzeniowy procesor Intel® Core™ i5/i7 11. generacji (kryptonim „Tiger Lake”) zapewnia wyjątkową wydajność i wielozadaniowość bez problemów, a zintegrowana karta graficzna Intel® Iris® Xe gwarantuje bogate wrażenia wizualne w każdym scenariuszu. Obszerna lista opcji łączności, w tym WLAN Wi-Fi 6 (dla 3 razy szybszego transferu danych w porównaniu z poprzednimi generacjami), Bluetooth 5.2 i WWAN 4G LTE/GPS umożliwia szybki transfer danych i komunikację z dowolnego miejsca – wszystkie kluczowe aspekty współczesnej pracy w terenie. Dodanie zintegrowanego portu ThunderboltTM 4 umożliwia połączenie 40 Gb/s, co zapewnia rozszerzone możliwości rozwiązania typu end-to-end.

F110 ma też ulepszony 11,6-calowy ekran dotykowy LumiBond® 2.0 o jasności do 1000 nitów. Zapewnia to nie tylko większą jasność i lepszy współczynnik kontrastu niż w innych w pełni wzmocnionych tabletach dostępnych obecnie na rynku, ale jest również niezwykle trwały i zapewnia doskonałą czytelność w każdych warunkach, nawet przy jasnym świetle słonecznym.

Spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania dot. wytrzymałości w branży

Podobnie jak wszystkie urządzenia firmy Getac, F110 nowej generacji jest zaprojektowany od podstaw, aby dobrze radzić sobie w trudnych warunkach terenowych. Certyfikaty MIL-STD-810H i MIL-STD-461G zapewniają wyjątkową niezawodność. F110 jest również jednym z niewielu tabletów w swojej klasie, które mają stopień ochrony IP66 – w porównaniu z klasą IP65 poprzedniej generacji – co oznacza, że oferuje pełną ochronę przed wnikaniem kurzu i wody nawet z silnych strumieni. Odporność na upadki do 1,8 m podczas użytkowania – w porównaniu z 1,2 m w poprzedniej generacji – oraz zakres temperatur pracy od -29°C do +63°C zapewniają dodatkowy spokój.

Udoskonalona konstrukcja i dedykowane akcesoria dodatkowo poprawiają wrażenia użytkownika

Oprócz ulepszonych specyfikacji technicznych, nowa generacja F110 oferuje liczne ulepszenia konstrukcyjne, które jeszcze bardziej zwiększają komfort użytkowania. Najważniejsze cechy to przeprojektowany podwójny system baterii z możliwością wymiany podczas pracy, który umożliwia szybką wymianę baterii bez wyłączania zasilania, przeniesione gniazdo rozszerzenia i karty SIM (od tyłu do boku) w celu łatwiejszego dostępu, dodana przesłona kamery zapewniająca lepszą prywatność, oraz wymienny dysk SSD.

Dostępna jest również pełna gama kompatybilnych akcesoriów, w tym zupełnie nowa, odłączana, podświetlana klawiatura z 88 pełnowymiarowymi klawiszami i zintegrowanym panelem dotykowym do obsługi w sposób podobny do laptopa podczas wykonywania zadań wymagających dużej ilości danych. Dodatkowe akcesoria: pasek na ramię, obrotowy pasek na rękę i podpórka, sztywny uchwyt i bezpieczne gniazda dokujące do biura/pojazdu.

Usprawnienie działalności w wielu branżach

F110 nowej generacji jest częścią Getac Select®, która łączy wstępnie skonfigurowane, wytrzymałe urządzenia, oprogramowanie, akcesoria i profesjonalne usługi w kompletne rozwiązania, które usprawniają wydajność operacyjną w różnych branżach i scenariuszach pracy. Są to między innymi:

Transport i logistyka – magazynowanie

Płynne operacje magazynowe wymagają obecności operatorów wózków widłowych, którzy mogą pracować bezpiecznie i wydajnie przez cały czas. W tym celu potrzebują wszechstronnych urządzeń, które pozwolą im poruszać się po magazynie, identyfikować produkty, skanować je i jak najszybciej je transportować. F110 można zamontować na wózku widłowym za pomocą bezpiecznej stacji dokującej, co ułatwia obsługę, a opcjonalny czytnik kodów kreskowych umożliwia łatwe skanowanie produktów z zasięgu. Ważne dane można następnie przesyłać za pomocą wbudowanych w F110 opcji łączności, podczas gdy narzędzie Driving Safety Utility1 Getac blokuje interfejs i ekran urządzenia, gdy wózek jest w ruchu, pomagając w zapobieganiu wypadkom i poprawiając bezpieczeństwo pracowników.

Motoryzacja – planowanie, naprawa i konserwacja

Serwisanci i mechanicy w branży motoryzacyjnej potrzebują wytrzymałych urządzeń, na których mogą polegać, aby diagnozować problemy, przesyłać dane i komunikować się z klientami, a wszystko to z poziomu warsztatu. Połączenie opcji łączności modelu F110 – w tym Wi-Fi 6 i WWAN 4G LTE/GPS – oraz wbudowanej kamery internetowej sprawia, że komunikacja z klientem jest szybka i łatwa, a obracany pasek na rękę umożliwia bezpieczne noszenie go w każdym miejscu. Ekran dotykowy LumiBond® 2.0 może być obsługiwany za pomocą rysika, palca, digitizera lub rękawicy, co pomaga zoptymalizować produktywność, a system monitorowania urządzeń Getac (GDMS)[1] oznacza, że wszystkimi urządzeniami można zarządzać zdalnie, utrzymując je w optymalnym stanie.

Produkcja – hala i produkcja

Osoby nadzorujące produkcję muszą mieć przez cały czas dostęp do krytycznych informacji operacyjnych, aby zapewnić utrzymanie optymalnej wydajności produkcji. Potrzebują również możliwości zbierania i analizowania z całego obiektu danych, które mogą być przydatne w planach zarządzania i przy podejmowaniu decyzji w przyszłości. Liczne opcje łączności modelu F110 (w tym ThunderboltTM4), wzmocnienie zapewniające niezawodność i bezpieczne akcesoria do przenoszenia sprawiają, że te informacje są zawsze w zasięgu ręki. Narzędzie KeyWedge Barcode Reader Utility[1] firmy Getac umożliwia również skanowanie określonych elementów sprzętu jednym kliknięciem za pomocą tylnej kamery urządzenia. Opcjonalny czytnik RFID umożliwia użytkownikom rejestrowanie aktualnej pozycji wszystkich zadań w całym obiekcie i przesyłanie ich z powrotem do systemów zarządzania w celu zapewnienia pełnej widoczności i kontroli.

„Popularność wzmocnionych tabletów wzrosła gwałtownie w ostatnich latach, dzięki ich świetnej kombinacji funkcjonalności, wszechstronności i łatwości użytkowania – mówi Rick Hwang, prezes Rugged and Video Solutions Business Group w Getac. – Wprowadzając na rynek następną generację F110, od drugiej połowy 2020 r. zakończyliśmy pełne odświeżenie naszej flagowej serii tabletów, obejmującej 10-calowy UX10, 11-calowy F110 i 12-calowy K120. W rezultacie klienci na wszystkich rynkach wertykalnych mają teraz szeroki wybór wiodących w branży wzmocnionych rozwiązań spełniających ich indywidualne potrzeby.

Dostępność

Getac F110 nowej generacji będzie dostępny we wrześniu 2021 roku. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę F110.

[1] GetacDriving Safety Utility, Getac Device Monitoring System (GDMS) i KeyWedge Barcode Reader Utility to indywidualne opcje dla F110 w ramach Getac Select®. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://www.getac.com/intl/getac-select/

Źródło: Getac

Źródło informacji: PR Newswire

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Biznes